Akşam Bülteni - IKON Menkul / (11 Kasım 2021 Perşembe)

11/11/2021 16:42:53

İngiltere Ekonomisi 3.Çeyrekte Beklenti Altında Büyüdü…

İngiltere ekonomisi yılın üçüncü çeyreğinde hem bir önceki çeyreğe göre hem de beklenti altında performans gösterdi. Tedarik zincirinde yaşanan sorunları ekonomik toparlanma üstüne negatif etki yapmış gözüküyor. Ekonomi çeyreklik bazda %1,3, yıllık bazda ise %6,6 büyüme gösterdi. Piyasa beklentisi çeyreklikte %1,5, yıllıkta %6,8 büyüme göstermesi yönündeydi.

*İmalat üretimi de eylül ayında beklentilerin altında kaldı.

Açıklanan: 0,1% Beklenti: 0,2% Önceki: 0,3%

Global Petrol Üretimi Ekim Ayında Arttı…

*Opec tarafından açıklanan Ekim ayı “petrol Piyasası” raporuna göre, OPEC'in ham petrol üretimi bir önceki aya göre 217 bin varil/gün artışla 27 milyon 453 bin varil/gün olarak gerçekti. OPEC'in pazar payı 0,3 puan düşüşle yüzde 28,1'e geriledi. OPEC dışı petrol arzı ise Ekim ayında bir önceki aya göre 1,5 milyon varil/gün artarak 70,1 milyon varil/gün oldu. Global petrol üretimi, 2021 Ekim ayında bir önceki aya göre günlük ortalama 1,74 milyon varil artarak 97,56 milyon varil/gün olarak gerçekleşti.

Biden’dan “Enflasyonla Mücadele” Açıklaması...

*Altyapı yatırım paketinin Kongre'den geçmesini kutlamak için Baltimore kentine giden ve burada açıklamalarda bulunan Biden,"Tüketici fiyatları çok yüksek olmaya devam ediyor. Önümüzde hala başa çıkmamız gereken zorluklarla karşı karşıya olmaya devam ediyoruz. Enflasyonu geri getirmek benim birinci önceliğim" ifadelerini kullandı.Dün açıklanan verilere göre ABD’de enflasyon son 31 yılın zirvelerine çıkmış durumda.Link
Link
Link
Link

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

*Sizlere daha iyi bir deneyim sunmak için haberleri yapay zeka ile formatlıyoruz. Bu işlemde problem olduğunu düşünüyorsanız haberin orijinal haline bu linkten ulaşabilirsiniz: Formatsız versiyon

Yorumlar