Haftalık Ekonomi Bülteni - Albaraka Türk / (20 Eylül 2021 Pazartesi)

20/09/2021 17:04:19

Albaraka Bank Tarafından Hazırlanan Analiz:

"Temmuz ayındaki bayram tatilinin hafta sonu ile birleştirilmesi sebebiyle oluşan işgücü kayıpları sanayi göstergelerine yansımış durumda.

Temmuz’da sanayi üretimi aylık %4,2 azalarak 15 ayın en büyük aylık düşüşünü yaşadı. Yıllık değişim bazında ise Temmuz’da %8,7’lik artış yaşandı. Alt kalemlere bakıldığında madencilik ve taş ocakçılığı sektörü endeksinin yıllık %15,2, imalat sanayi sektörü endeksinin %7,9 ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksinin %11,7 arttığı görülüyor."

Analizin tamamı için:

Link

******
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı  sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri  tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer  alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize  uygun sonuçlar doğurmayabilir.

*******

*Sizlere daha iyi bir deneyim sunmak için haberleri yapay zeka ile formatlıyoruz. Bu işlemde problem olduğunu düşünüyorsanız haberin orijinal haline bu linkten ulaşabilirsiniz: Formatsız versiyon

Yorumlar