Haftalık Eurobond Raporu - İnfo Yatırım / (20 Eylül 2021 Pazartesi)

20/09/2021 15:02:46

İnfo Yatırım Tarafından Hazırlanan Analiz:

"Küresel hisse senedi endeksleri, Asya ülkelerinde yeniden artışa geçen delta varyantı vaka sayıları ile geri çekilmeler yaşamaktadır.

Ayrıca, FOMC üyelerinin şahin tutumları dolar endeksinin değerlenmesine yol açmaktadır. Küresel ölçekte faiz oranlarının artan riskler ile birlikte yükselmesi, Eurobond piyasalarında ise dolar cinsi getirilerin yatırımcılar tarafından ilgisini çekmektedir.

Geçtiğimiz hafta takip edilen verilerde, ABD'de Salı günü açıklanan tüketici enflasyon rakamları beklentilerin altında kalırken Çarşamba günü açıklanan sanayi üretim verisi beklentilere paralel geldi. Cuma günü takip edilen Michigan Üniversitesi tüketici beklenti endeksi ise beklentilerin hafif altında açıklandı. Euro Bölgesi'nde Salı günü takip edilen sanayi üretim verisi beklentilerin üzerinde gelirken, Çarşamba günü açıklanan ticaret dengesi verisi ise beklentilere paralel geldi.

Bu haftaya yönelik ekonomik takvim incelendiğinde ise, ABD'de Salı günü yılın ikinci çeyreğine ait cari denge verisi, Çarşamba günü devam eden konut satışları ve Fed faiz toplantısı, Perşembe günü imalat ve hizmet PMI rakamları ve Cuma günü ise yeni konut satışları verileri takip edilecektir. Avrupa tarafında ise, Perşembe günü bölge ekonomilerine yönelik imalat ve hizmet PMI rakamları ve Cuma günü Almanya'ya ait IFO Beklenti Endeksi verileri yakından izlenecektir."

******
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı  sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri  tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer  alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize  uygun sonuçlar doğurmayabilir.

*******

*Sizlere daha iyi bir deneyim sunmak için haberleri yapay zeka ile formatlıyoruz. Bu işlemde problem olduğunu düşünüyorsanız haberin orijinal haline bu linkten ulaşabilirsiniz: Formatsız versiyon

Yorumlar