Yurt Dışı Piyasalarda Gelişmeler/Beklentiler - ÜNLÜ & Co / DAHA / (20 Eylül 2021 Pazartesi)

20/09/2021 10:36:10

ÜNLÜ & Co / DAHATarafından Hazırlanan Analiz:

"YURT DIŞI PİYASALARDA BUGÜN
Eylül ayına zayıf bir başlangıç yapan piyasalar bu görünümünü  sürdürürken ABD'de ana endekslerin tamamı haftalık bazda kapanışı bir  kez daha eksi bölgede yaptı. Yeni haftada ise Fed toplantısı gibi  piyasalara doğrudan yön verebilecek bir gündem maddesinin bulunması  hareketliliğin yüksek seyretmeye devam edebileceğine işaret ediyor. Her ne kadar zayıf Ağustos ayı istihdamı ve beklentilerin altında  kalan çekirdek enflasyon rakamının ardından Fed'in tahvil alımlarında  azaltıma ilişkin bir takvim açıklaması beklenmese de verilecek  mesajların varlık fiyatlarının seyrinde belirleyici olacağını tahmin  ediyoruz. Bu kapsamda Fed toplantısı öncesinde zayıf bir performans  sergileyen piyasaların görünümünde anlamlı bir farklılık görmeyi  beklemiyoruz."

Analizin tamamı için:

Link

                     *******

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı  sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri  tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer  alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize  uygun sonuçlar doğurmayabilir.

                     *******

*Sizlere daha iyi bir deneyim sunmak için haberleri yapay zeka ile formatlıyoruz. Bu işlemde problem olduğunu düşünüyorsanız haberin orijinal haline bu linkten ulaşabilirsiniz: Formatsız versiyon

Yorumlar