Dış Ticaret Verileri - Albaraka Türk / (4 Mayıs 2021 Salı)

04/05/2021 16:29:25

Albaraka Bank Tarafından Hazırlanan Analiz:

"2021 yılına aylık durağan başlayan dış ticaret rakamları Şubat ve Mart aylarında yükselişe geçti. Yıllık bazda, ihracatta ithalata nazaran daha fazla artış gerçeklemesi ile dış ticaret dengesinde iyileşme kaydedildi. İlk çeyrekte ihracat yıllık bazda %17,2 yükselirken, ithalat %9,6 artış gösterdi. Böylece dış ticaret açığı 13,02 milyar dolardan 11,04 milyar dolara gerilemiş oldu. Yıllıklandırılmış rakamlara baktığımızda ise Mart’ta 47,9 milyar dolar açık veren dengenin 2021’in ilk çeyreğinde düzelme kaydettiği görülüyor."

Analizin tamamı için:

Link

******
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı  sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri  tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer  alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize  uygun sonuçlar doğurmayabilir.

*******

*Sizlere daha iyi bir deneyim sunmak için haberleri yapay zeka ile formatlıyoruz. Bu işlemde problem olduğunu düşünüyorsanız haberin orijinal haline bu linkten ulaşabilirsiniz: Formatsız versiyon

Yorumlar