Sektör Haberleri/Otomotiv - Yapı Kredi Yatırım / (4 Mayıs 2021 Salı)

04/05/2021 12:57:17

Yapı Kredi Yatırım Tarafından Hazırlanan Sektör Haberleri Analizi:

"Yurt içi Otomotiv satışları_Nisan 2021: Düşük baz etkisiyle güçlü  büyüme
Nisan 2021'de binek ve hafif ticari oto satışları yıllık bazda  yaklaşık %132 artarak 61,5 bin adet olarak gerçekleşti. Nisan ayındaki  büyümede hem binek oto segmenti (%122 büyüme) hem de hafif ticari  segmenti (%183 büyüme) katkı sağladı. Veriyi Otomotiv sektörü hiseleri  açısından olumlu değerlendiriyoruz. 4A21 itibariyle toplam iç piyasa  büyüklüğü yıllık %72 büyümeyle 160,1 bin adet oldu. Yalnız hem geçen  yılın yüksek bazı hem de faizlerin geçen yıla oranla daha yüksek  seyretmesi nedeniyle bu performansın yıl içerisinde devam etmesini de  zor görüyoruz."
Analizin tamamı için:

Link

                     *******

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı  sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri  tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer  alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize  uygun sonuçlar doğurmayabilir.

                     *******

*Sizlere daha iyi bir deneyim sunmak için haberleri yapay zeka ile formatlıyoruz. Bu işlemde problem olduğunu düşünüyorsanız haberin orijinal haline bu linkten ulaşabilirsiniz: Formatsız versiyon

Yorumlar