Kıymetli Metaller - Troy Kıymetli Maden Ticareti / (4 Mayıs 2021 Salı)

04/05/2021 11:15:23

Troy Kıymetli Maden Ticareti Tarafından Hazırlanan Kıymetli Madenler Raporu:

"ALTIN HAFTAYA GÜÇLÜ BAŞLADI
Altın dünkü seansta 1798 dolar/ons seviyesine kadar uzanarak son iki  ayın en yüksek seviyesinin kaydederek haftaya güçlü bir başlangıç  yaptı. 1771 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan sarı maden, seans  boyu yukarı doğru ivme içerisinde hareket etti. ABD'de açıklanan ISM İmalat Satın Alma Müdürleri endeksi (PMI) verisinin beklenenden zayıf  gelmesi sonrası kıymetli madenlerin yukarı doğru ivmesine izledik. ABD  beklendiği kadar hızlı bir ekonomik toparlanma yaşanamayacağı ve  faizlerin hızla artırılmayacağı beklentisi sonrası altın hızla yukarı  doğru hareket etti. Bu süreçte 1800 direncine kadar uzanan sarı maden  bu seviyeyi aşamasa da, seansı 1793 dolar/onstan tamamlamayı başardı  ve hanesine yüzde 1,2 kazanç yazmış oldu.

Gümüş ise günün en öne çıkan kıymetli madeni olurken, 27 dolar/ons  direncine kadar uzandı. 25,92 dolar/ons seviyesinden seansı tamamlayan  beyaz maden, 26,89 dolar/ons seviyesinden seansı tamamladı ve önceki  güne kıyasla hanesine yüzde 3,7 kazanç yazmış oldu.

Platin gümüşün ardından günün en çok değer kazanan kıymetli madeni  oldu. 1203 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan platin, 1234  dolar/onstan seansı tamamladı ve yüzde 2,6 kazancı hanesine yazdı.

Paladyum dünkü seansı da yeşilde kapatırken rallisine durmaksızın  devam ediyor. Dünkü seansta 3000 dolar/onsu yeniden aşamasa da 2976  dolar/ons seviyesinden kapanış yaparak yüzde 1,2 kazancı hanesine  yazdı.

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler Piyasası'nda dünkü seansta altın  işlemleri dünya fiyatlarına yakın gerçekleşirken, Borsa İstanbul'da  ülkemizdeki kapanmanın da etkisiyle düşük hacimli bir seans geride  kaldı. Toplamada 351 kg altın, 2.407 gümüş işlemiyle seans  tamamlandı."
******
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı  sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri  tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer  alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize  uygun sonuçlar doğurmayabilir.

*******

*Sizlere daha iyi bir deneyim sunmak için haberleri yapay zeka ile formatlıyoruz. Bu işlemde problem olduğunu düşünüyorsanız haberin orijinal haline bu linkten ulaşabilirsiniz: Formatsız versiyon

Yorumlar