Aylık Strateji - Şeker Yatırım / (4 Mayıs 2021 Salı)

04/05/2021 10:35:33

Şeker Yatırım Tarafından Hazırlanan Aylık Strateji:

"BIST-100 endeksi Nisan ayında 1.308 –  1.445 arasında geniş bir bantta  dalgalanırken ayı %0,44 yükselişle 1.397,82’den kapattı. Bankacılık  endeksi %2,20 yükselişle pozitif ayrışırken, Sınai endeks ayı %0,39  sınırlı yükselişle kapattı. TCMB Nisan ayında piyasa beklentisine  paralel faizleri %19,00  seviyesinde sabit bıraktı.

Fed Nisan ayı toplantısında faizleri  %0,25’de sabit bırakırken,  ekonomik toparlanma sağlanana kadar tahvil alımlarına devam  edileceğini açıkladı. Mayıs ayında global tarafta Covid-19’un yayılım  hızı ve aşı uygulamaları piyasaların ana gündemi olmaya devamedecek.  Mayıs ayında global tarafta Covid-19’un  yayılım hızı ve aşı  uygulamaları piyasaların ana gündemi olmaya devam edecek.

Yurtiçinde Mayıs ayında ana gündem 17  Mayıs’a kadar devam edecek tam  kapanma sonrası vaka sayılarındaki seyir olacak. Ekonomik tarafta ise TCMB faiz kararı ve enflasyondaki seyir takip edilecektir. Piyasalar  için önemli diğer gelişmeler ise son dönemde ABD ile oluşan gerilimin  ne şekilde  gelişeceği ve Ukrayna-Rusya arasındaki gerilim gibi  jeopolitik riskler takip edilecek.

  AKBNK,TOASO,TCELL,GARAN,SISE,ARCLK,EREGL,MGROS "

Analizin tamamı için:

Link

                     ******

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı  sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri  tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer  alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize  uygun sonuçlar doğurmayabilir...

                     *******

*Sizlere daha iyi bir deneyim sunmak için haberleri yapay zeka ile formatlıyoruz. Bu işlemde problem olduğunu düşünüyorsanız haberin orijinal haline bu linkten ulaşabilirsiniz: Formatsız versiyon

Yorumlar