USD/TRY Paritesi - Ahlatcı Yatırım / (8 Nisan 2021 Perşembe)

08/04/2021 16:35:34


Ahlatcı Yatırım Tarafından Hazırlanan Analiz:

"Kurda Sakin Seyir Devam Ediyor
Kurda hafta genelinde yatay hareketin devam ettiğini  söyleyebiliriz. Bugün için gün genelinde oynaklığın en aza indiği ve  dar bant içinde hareketlerin devam ettiğini görülüyor. ABD Dolarındaki  son yedi gündür devam eden geri çekilmeye rağmen 8,10-8,20 TL  aralığında fiyatlamaların devamı ve hafta kapanışının da benzer  şekilde olabileceğini bekleyebiliriz. Dün gerçekleşen ABD Fed FOMC  tutanaklarında ekonomik iyileşmeden bahsedilse de hedeflere ulaşmak  için uzun zaman gerekiyor söylemleri Dolar tarafında soru işareti  yaratsa kurda aşağı yönlü hareketler sınırlı kalmaya devam ediyor. Akşam saatlerinde Türkiye saati ile 19:00’da Fed Başkanı Powell CME  organizasyonunda küresel ekonomiye yönelik panelde konuşma programı  takip edilecek. Yurt içinde haftaya pazartesi günü ABD’de  gerçekleşecek Halkbank temyiz davası ile 15 Nisan TCMB PPK toplantısı  sonuçları beklenirken 8,20 TL önemli bir direnç bölgesi, 8,00 TL  psikolojik destek öncesinde ise 8,08 TL seviyesi ara destek bölgesi  olarak takip edilebilir.

Destekler: 8,12 / 8,08 / 8,05
Dirençler: 8,15 / 8,18 / 8,21 "

                     ******

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı  sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri  tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer  alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize  uygun sonuçlar doğurmayabilir.

                     *******

*Sizlere daha iyi bir deneyim sunmak için haberleri yapay zeka ile formatlıyoruz. Bu işlemde problem olduğunu düşünüyorsanız haberin orijinal haline bu linkten ulaşabilirsiniz: Formatsız versiyon

Yorumlar