EUR/USD Paritesi - Ahlatcı Yatırım / (8 Nisan 2021 Perşembe)

08/04/2021 12:52:04


Ahlatcı Yatırım Tarafından Hazırlanan Analiz:

"FED, Emin Adımlarla İlerliyor 
ABD ekonomisi aşılamanın ve destek paketlerinin etkisiyle hızla  toparlanırken ekonomik toparlanmanın açıklanan verilere yansıdığı  görülüyor. Geçtiğimiz hafta açıklanan tarım dışı istihdam verisinin  beklentilerin üzerinde gelmesi üzerine hafta içerisinde PMI  verilerinin de beklenti üzeri açıklanması ABD ekonomisini pandemiden  en iyi çıkış yapan gelişmiş ülke konumuna getirdi. Dün açıklanan FOMC  toplantı tutaklarında katılımcılar, para politikasında değişikliklerin  tahminlerden ziyade sonuçlara göre belirleneceğini belirtti. Enflasyon  oranındaki yükselişin, geçici olacağı yine toplantı tutanaklarında yer  alırken tahvil getirilerindeki fiyat hareketliliklerinin ekonomik  kalkınmanın bir yansıması olduğu vurgulandı. Avrupa Bölgesi, Covid-19  salgınında 3. Dalga endişelerini yaşıyor. Artan Covid-19 vakaları  büyüme tahminlerinin aşağı yönlü revize edilmesine sebep oldu. Aşılama  konusunda Almanya başta olmak üzere diğer ülkelerde çözüm arayışına  devam ederken son olarak Almanya, Sputnik V aşısının temini için Rusya  ile görüşmeler gerçekleştirdi. Gün içerisinde açıklanan Avrupa Bölgesi ÜFE aylık olarak yüzde 0,5 yıllık bazda ise yüzde 1,5 olarak  gerçekleşti.

Yaşanan gelişmeler çerçevesinde yukarı yönlü hareketin sürmesi  beklenen paritede 1,1890 ve 1,1915 TL direnç seviyeleri takip  edilecek. Olası aşağı yönlü hareketin oluşması durumunda ise 1,1860 ve 1,1835 destek seviyeleri takip edilebilir.

Destekler: 1,1860 / 1,1835 / 1,1805
Dirençler: 1,1890 / 1,1915 / 1,1945 "

                     ******

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı  sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri  tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer  alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize  uygun sonuçlar doğurmayabilir.

                     *******

 

*Sizlere daha iyi bir deneyim sunmak için haberleri yapay zeka ile formatlıyoruz. Bu işlemde problem olduğunu düşünüyorsanız haberin orijinal haline bu linkten ulaşabilirsiniz: Formatsız versiyon

Yorumlar