Kıymetli Metaller - Troy Kıymetli Maden Ticareti / (8 Nisan 2021 Perşembe)

08/04/2021 10:58:21


Troy Kıymetli Maden Ticareti Tarafından Hazırlanan Kıymetli Madenler Raporu:

"KIYMETLİLER KIRMIZIDA BİR GÜNÜ GERİDE BIRAKTI
Altın 1743 dolar/ons seviyesinden seansa başlarken, seansın ilk  saatlerinde 1744 dolar/ons seviyesini kaydederken bu seviyede kalmayı  başaramadı. ABD'de yatırım teşvik paketi tartışmalarının yanı sıra  şimdilerde vergi artırım tartışmaları da başlamış durumda. Yatırım  paketinin finanse edilmesi için Kurumlar vergisinin artmasının  gerektiğini savunan ABD Hazine Maliye Bakanı Janet Yellen piyasanın  üzerinde baskı kurmuş oldu. ABD 10 yıllık tahvil getirisinin dünkü  seansta 1,62 seviyesine kadar geri çekilerek son 10 günün en düşük  seviyesini kaydetti. Altın bu fiyatlamadan pozitif yönde etkilenmiş  olsa da günü kırmızıda kapatmaktan kaçamadı. 1737 dolar/ons  seviyesinden seansı kapatan sarı madeni yüzde 0,3 kaybı hanesine  yazmış oldu.

Gümüşün 100 günlük hareketli ortalamanın üzerinden tutunma çabası  devam ederken, dünkü seansta 25,15 dolar/onstan bir kapanış yaptı ve  önceki güne kıyasla yerinde yaşamış oldu.

Platin 1250 dolar/ons direncini aşamayarak dünkü seansı kırmızıda  kapattı. 1229 dolar/ons seviyesinden seans tamamlayan platin yüzde 1,1  kaybı hanesine yazdı.

Paladyum günün sert kayıp yaşayan kıymetli madeni olarak öne  çıktı. 2683 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan paladyum, 2623  dolar/ons seviyesinden seansı tamamladı ve önceki güne kıyasla yüzde 2,3 kaybı hanesine yazdı.

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler Piyasası'nda sakin bir gün geride  kalırken altın işlemler 1,00-1,50 dolar/onsla gerçekleşti. İşlem  hacminin düşük olduğu günde 1185 kg altın, 2.439 kg gümüş işlemiyle  seans tamamlandı."

                     ******

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı  sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri  tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer  alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize  uygun sonuçlar doğurmayabilir.

                     *******

*Sizlere daha iyi bir deneyim sunmak için haberleri yapay zeka ile formatlıyoruz. Bu işlemde problem olduğunu düşünüyorsanız haberin orijinal haline bu linkten ulaşabilirsiniz: Formatsız versiyon

Yorumlar