Altın Fiyatları - ZiraatFX / (8 Nisan 2021 Perşembe)

08/04/2021 10:38:52


Ziraat Yatırım Menkul Değerler Tarafından Hazırlanan Altın Analizi:

"USD/TRY: Fed tutanaklarında tahvil alımlarını azaltmak için daha  fazla zamana ihtiyaç duyulduğunun gözlenmesiyle bu sabah küresel risk  iştahı olumlu. Risk iştahındaki görüntü ve kısa vadeli düşüş  eğiliminde olan ABD on yıllık tahvil faizindeki hareketle birlikte de Gelişmekte Olan Ülke (GOÜ) para birimlerinin sakin bir seyir  izlediğini gözlemliyoruz. Dolar / TL'nin ise yukarı yönlü ataklarının  cılız kaldığını izliyoruz. Şu aşamada, özellikle ABD on yıllık tahvil  faizindeki görüntü nedeniyle kurda yukarı yönlü hareketlerin yine  cılız kalabileceğini ve kurun 8,22 direncinin atlında kalabileceğini  düşünüyoruz. Aksi durumda 8,29 ana direnç konumunda. Diğer yandan,  olası geri çekilmelerde 8,1050 desteğinin altında 8,03 civarı hedef  olabilir. Bugün yurtiçinde menkul kıymet, DTH ve rezerv istatistikleri  takip edilecekken, yurtdışında Fed Başkanı Powell'ın konuşması ve ABD  işsizlik maaş başvuruları ile ECB toplantı tutanakları izlenecek.

EUR/USD: Dün 1,1915 seviyesine kadar yükseliş kaydeden parite günü 1,1873 ile yatay bir görüntü ile kapattı. Bu sabah da tekrar yönünü  yukarıya çeviren paritede, risk iştahındaki görüntü ve ABD on yıllık  tahvil faizindeki kısa vadeli hareket nedeniyle yükselişin devam  edebileceğini düşünüyoruz. Bu kapsamda, 1,1840 desteğinin altına  sarkma yaşanmadıkça yükseliş 1,1940 seviyesine kadar sürebilir. Öte  yandan, olası düşüşlerde 1,1840 desteğinin altına sarkma yaşanması  durumunda ise 1,1790 hedef olabilir.

XAU/USD: FOMC toplantı tutanaklarının ardından ABD on yıllık  tahvil faizindeki kısa vadeli düşüşe piyasaların reaksiyon verme  eğiliminde olduğunu gözlemlerken, değerli madenin aylık ortalamasının  üzerinde kaldığını izliyoruz. Bugün konuşacak Fed Başkanı Powell'ın da  güvercin açıklamalar yapması beklenirken, değerli maden söz konusu  ortalamanın geçtiği 1.730 desteğinin üzerinde kalarak 50 günlük  ortalamanın bulunduğu 1.763 seviyesine doğru hareket edebilir. Ara  direnç 1.752 seviyesinde. Öte yandan, 1.730 desteğinin altına sarkma  yaşanması durumunda 1.710 desteğine kadar bir geri çekilme  yaşanabilir."

Link

                     ******

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı  sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri  tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer  alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize  uygun sonuçlar doğurmayabilir.

                     *******

*Sizlere daha iyi bir deneyim sunmak için haberleri yapay zeka ile formatlıyoruz. Bu işlemde problem olduğunu düşünüyorsanız haberin orijinal haline bu linkten ulaşabilirsiniz: Formatsız versiyon

Yorumlar