PİYASAYA BAKIŞ-Omicron'un küresel ekonomide toparlanmayı rayından çıkarmayacağı değerlendirmeleri petrol fiyatlarını yükseltti

11/01/2022 14:49:47

Omicron varyantının vaka sayılarında hızlı artışa yol açsa da önde gelen ekonomilerde kapanma, karantina tedbirlerine neden olmayacağı, petrol talebinde toparlanmayı rayından çıkarmayacağı beklentileri petrol fiyatlarını yukarı çekiyor. 

ICE'de Mart vadeli Brent petrolünün varil fiyatı bugün 82,25 dolar seviyesine kadar yükseldi ve şu sıralarda düne göre 1,15 dolar artışla 82,02 dolar seviyesinde.

NYMEX'de Şubat vadeli Batı Teksas petrolü de 1,16 dolar artışla 49,39 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Libya'nın Es Sider limanından ihracatın kötü hava şartları nedeniyle durdurulduğu haberleri de petrol fiyatlarına destek verdi. 

Analistler, ABD Doları'nın bugün önde gelen para birimleri karşısında bir miktar değer kaybetmesinin de petrol fiyatlarına olumlu yansıdığını ifade ediyorlar. 

API'nın bugün açıklayacağı ABD haftalık petrom stok verileri piyasanın yönü üzerinde belirleyici olacak

 

 

 

 

 

 Link
Link
Link
Link

*Sizlere daha iyi bir deneyim sunmak için haberleri yapay zeka ile formatlıyoruz. Bu işlemde problem olduğunu düşünüyorsanız haberin orijinal haline bu linkten ulaşabilirsiniz: Formatsız versiyon

Yorumlar