PİYASAYA BAKIŞ-Fed'in daha erken ve daha fazla faiz artırımı yapacağı endişeleri altın fiyatını baskı altında tutuyor

10/01/2022 08:50:29

Fed'in Mart ayında faiz artırımına gideceği, bu yıl 3 değil 4 faiz artırımı yapabileceği beklentileri uluslararası piyasalarda altın fiyatını baskı altında tutuyor.

Fed'in faiz artırımı politikasına ön verecek verilerden biri olması beklenen ve bu hafta açıklanacak olan ABD Aralık ayı enflasyon rakamlarını bekleyen piyasada spot altın fiyatı Cuma gününe göre yüzde 0,17 kayıpla 1793,02 dolar/ons seviyesinden işlem görüyor.

Piyasalar bu hafta Fed Başkanı Powell ile başkan yardımcısı olarak atanması beklenen Lael Brainard'ın Senato Bankacılık Komitesi toplantılarında yapacakları açıklamaları da izleyecekler. Senato Bankacılık Komitesi Powel'ın yarın, BRainar'ı ise Çarşamba günü dinleyecek.

Spot altın için ilk destek 1782 dolar/oons, direns için 1801 dolar/ons olmaya devam ediyor. Aşağıda 1771-1753 dolar/on desteği yukarıda ise 1815-1831 dolar/ons direnci bulunuyor.Link
Link
Link
Link

*Sizlere daha iyi bir deneyim sunmak için haberleri yapay zeka ile formatlıyoruz. Bu işlemde problem olduğunu düşünüyorsanız haberin orijinal haline bu linkten ulaşabilirsiniz: Formatsız versiyon

Yorumlar