Aksa Göynük Termik Santrali Yardımcı Kaynak GES projesi ile ilgili ÇED süreci başladı

20/09/2021 11:35:29

Aksa Göynük Termik Santrali Yardımcı Kaynak GES projesi ile ilgili ÇED süreci başladı.

Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün  internet sitesinde konu ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler  verildi:

"BOLU il GÖYNÜK, ilce HİMMETOĞLU KÖYÜ, H25-A3, H25-B4, H25-B3, H25-C1, H25-D2 NOLU PAFTALAR mevkiinde AKSA GÖYNÜK ENERJİ ÜRETİM A.Ş.  tarafından yapılması planlanan AKSA GÖYNÜK TERMİK SANTRALİ YARDIMCI KAYNAK GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ (38 MWP / 35 MWE) projesi ile ilgili  olarak Bakanlığımıza sunulan ÇED Başvuru Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 8. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve  başvurunun ÇED Genel Formatına uygun hazırlandığı anlaşılmış olup,  projeye ilişkin ÇED Süreci başlatılmıştır. Çevresel Etki Değerlendirmesi süreci tamamlanana kadar, süreç ile ilgili her türlü  bilgiler ve projeye ilişkin görüş, soru ve öneriler BOLU Valiliğine (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığına gönderilebilir."

*Sizlere daha iyi bir deneyim sunmak için haberleri yapay zeka ile formatlıyoruz. Bu işlemde problem olduğunu düşünüyorsanız haberin orijinal haline bu linkten ulaşabilirsiniz: Formatsız versiyon

Yorumlar