Fed/Bullard: Varlık alımları sonbaharda azaltılmalı

30/07/2021 17:07:16

St. Louis Fed Başkanı James Bullard Fed'in varlık alımlarının  sonlanması için doğru zamanda olunduğu görüşünü tekrarladı.

Fed'in enflasyonda muhtemel bir şoka hazırlık konusunda bir  miktar geride kaldığını iddia eden Bullard, Fed'in varlık  alımlarının azaltılmasına sonbaharda başlaması gerektiğini  belirtti.

Bullard, varlık alımlarının 2022 yılı ilk çeyreğinde tamamlaması  gerektiğini de söylerken alımların tamamlanması ile eldeki  varlıkların yeniden alıma yönlendirilmesinin de bitirilmesi  gerektiğini söyledi. "Varlık alımlarının 2022 başında tamamlanması  aynı yıl gerekmesi halinde bir faiz artırımına da imkan sunabilir"  ifadelerini kullandı.

Bullard, ayrıca ABD'de dün beklentilerin altında açıklanan GSYH  verisini "genel olarak gayet iyi" diye tanımladı. 2021 için %7  olan büyüme beklentisini koruduğunu kaydetti.

*Sizlere daha iyi bir deneyim sunmak için haberleri yapay zeka ile formatlıyoruz. Bu işlemde problem olduğunu düşünüyorsanız haberin orijinal haline bu linkten ulaşabilirsiniz: Formatsız versiyon

Yorumlar