Bostic: Fed erken zafer ilan etmekten kaçınmalı

23/06/2021 14:39:48


Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic, Fed'in maksimum istihdam seviyesine  ulaşma hedefinde erken zafer ilan etmekten kaçınması gerektiğini söyledi.

National Public Radio'ya konuşan Bostic, pandemi sürecinde ABD'de 7,5 milyon istihdamın kaybedildiğini ve Fed'in bu istihdamı geri kazanma  mücadelesinde erken zafer ilan etmemesi gerektiğini vurguladı.

Fed'in ABD ekonomisinin nerede durduğunu değerlendirirken bu 7,5  milyon istihdam kaybını her zaman aklında tutması gerektiğini ifade eden Bostic, "Bu hepimizin dikkatle takip etmemiz gereken bir gösterge. Politikalarımızın erken bir zafer ilan etmeye benzer şekilde bir dönüş  yapmayacaklarından, çark etmeyeceklerinden emin olmalıyız" dedi.

ABD'de yüksek enflasyon döneminin ilk tahmin edilenden daha uzun  süre devam edebileceğini de vurgulayan Bostic, 2-3 ay olarak tahmin  edilen yüksek enflasyon döneminin 6-9 ay sürebileceğini belirtti.

*Sizlere daha iyi bir deneyim sunmak için haberleri yapay zeka ile formatlıyoruz. Bu işlemde problem olduğunu düşünüyorsanız haberin orijinal haline bu linkten ulaşabilirsiniz: Formatsız versiyon

Yorumlar