KOSGEB Başkanı/Kurt: Destek paketinde ikinci faza geçtik-bloomberght.com

23/06/2021 14:25:50

KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt, “Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı”nın ilk etabının tamamladığını ve ikinci faza  geçtiklerini açıkladı. Kurt değerlendirmesinde, "İlk etapta belli bir  destek sayısına ulaştık, ikinci etapta da süzgeçlerimizi genişleterek  daha fazla daha yaygın bir şekilde imalat sanayisindeki KOBİ’lere bu  desteği sunmak istiyoruz. Şu ana kadar bizim bu kalemde kullanacağımız  kaynak 5 milyarın üzerinde olacak.” dedi.

bloomberght.com'da yer alan habere göre, KOSGEB Başkanı Kurt, KOBİ'lerin finansmana erişim sorununun çözümü için hangi adımların  atılabileceği ve Hızlı Destek Programı’nın kapsamı hakkında Bloomberg HT’nin sorularını yanıtladı.

Kurt, ekonominin ana kemiğinin KOBİ'lerin oluşturduğunu belirtiği  konuşmasında, en temel konunun KOBİ'lerin pandeminin olumsuz  etkilerinden bir an önce çıkmalarını sağlamak olduğunu dile getirdi.

Haberin tamamı için:
Link

*Sizlere daha iyi bir deneyim sunmak için haberleri yapay zeka ile formatlıyoruz. Bu işlemde problem olduğunu düşünüyorsanız haberin orijinal haline bu linkten ulaşabilirsiniz: Formatsız versiyon

Yorumlar