Hepsiburada, NASDAQ borsasında işlem gören ilk Türk şirketi oluyor

23/06/2021 13:39:33
20 yılı aşkın süredir Türkiye'de ticaretin dijital dönüşümüne liderlik  eden Türkiye'nin Hepsiburada'sı, dünya teknoloji devlerinin kote  olduğu ABD'nin NASDAQ Borsası'nda halka arzı için yatırımcı  görüşmelerini başlattı.

Türkiye'nin Hepsiburada'sı, 56,740,000 adet B Grubu hisse senedini  halka arz etmek için Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) F-1 Formu aracılığıyla kayıt beyannamesini sundu. Bu adımla  birlikte Hepsiburada, NASDAQ Borsası'na kote olacak hisseleri temsil  eden B Sınıfı hisselerinin halka arzı için yatırımcı görüşmelerini  başlattı. NASDAQ borsasında HEPS kısaltması ile işlem görmek üzere  başvurduğunu duyuran Hepsiburada'nın ilk halka arz fiyatının hisse  başına 11ABD$ ile 13ABD$ arasında olması bekleniyor.

Morgan Stanley & Co. LLC, J.P. Morgan Securities LLC and Goldman, Sachs & Co. LLC, Hepsiburada halka arzıyla ilgili lider aracı kurumlar  olarak görev yaparken, BofA Securities, Inc. ve UBS Securities LLC de  alt aracı kurumlar olarak hizmet verecek.

Halka arz sürecinin başarıyla tamamlanması halinde, Hepsiburada, NASDAQ borasında işlem gören ilk ve tek Türk şirketi olarak Türkiye  tarihinde bir "ilk"e imza atacak.

*Sizlere daha iyi bir deneyim sunmak için haberleri yapay zeka ile formatlıyoruz. Bu işlemde problem olduğunu düşünüyorsanız haberin orijinal haline bu linkten ulaşabilirsiniz: Formatsız versiyon

Yorumlar