PİYASAYA BAKIŞ-ABD Hazine kağıdı getirilerinin gerilemesi altın fiyatlarına destek verdi

21/06/2021 07:50:06

ABD Hazine kağıdı getirilerinin bu sabah bir miktar gerilemesi uluslararası piyasalarda spot altın fiyatına destek verdi.

Geçtiğimiz hafta yüzde 6 düşen altın fiyatı bu sabah yüzde 0,59 artışla 1774,78 dolar/ons seviyesinden işlem görüyor.

Analistler, tahvil getirilerinin gerilemesinin altın fiyatının istikrar  kazanmasına ve toparlanma eğilimi göstermesine imkan verdiğini, ancak ABD Doları'nın önde gelen para birimleri karşısında gücünü korumasının  altın fiyatında yükselişi sınırladığını vurguluyorlar.

Analistler, Fed'in geçtiğimiz hatfaki FOMC toplantısında verdiği şahin mesajlar sonrası Fed yetkililerinin bu hafta yapacakları açıklamaların,  özellikle Fed Başkanı Powell'in yarın Temsilciler Meclisi'nde bir komite toplantısında yapacağı açıklamaların yakından takip edileceğini  vurguluyorlar.

Analistler, spot altın için ilk direnç olarak 1797 dolar/ons seviyesini  işaret ediyorlar. Destek ise 1769 dolar/ons seviyesinde. Bu desteğin  kırılması halinde 1744 dolar/ons seviyesine kadar geri çekilme olabilir.

*Sizlere daha iyi bir deneyim sunmak için haberleri yapay zeka ile formatlıyoruz. Bu işlemde problem olduğunu düşünüyorsanız haberin orijinal haline bu linkten ulaşabilirsiniz: Formatsız versiyon

Yorumlar