Opel Türkiye Genel Müdürü: Türkiye'yi ilk 5'e sokmak istiyoruz-Habertürk

21/06/2021 07:49:36

Opel'in nesil değiştiren b-segment SUV modeli Mokka Türkiye'de satışa  sunuldu. Otomobilin lansmanında açıklamalarda bulunan Opel Türkiye Genel Müdürü Alpagut Girgin, B-SUV kategorisinde liderlik  hedeflediklerini belirtti. Türkiye'nin Opel'in en büyük 6'ıncı pazarı  olduğunu vurgulayan Girgin, "Opel dünyasında Türkiye'yi ilk 4'e  çıkarmak istiyoruz. 2021'de 40 bin adet araç satmayı planlıyoruz. Bu  rakamı 2022'de 60 bin adede çıkaracağız" dedi. Pazardaki talebin canlı  olduğunu da kaydeden Girgin, "Sürekli artan fiyatlar ve değişen kur  ile birlikte araçlar tekrar bir yatırım aracı haline geldi. Tedarik ve  lojistik sıkıntısı olmasa pazar çok daha farklı yerlere gidebilir"  diye konuştu.

Habertürk'ten Yiğitcan Yıldız'ın haberine göre, 2017'de General Motors  tarafından PSA'ya satılan, kısa bir süre önce de PSA ile FCA  evliliğinden doğan Stellantis bünyesine geçen Opel, b-segment SUV  modeli Mokka'nın yeni neslini Türkiye'de satışa sundu. Alman otomobil  üreticisinin geçirdiği dönüşüme paralel olarak yenilenen Mokka,  öncüsünden daha farklı tarzı ve PSA raflarından alınan teknolojisi ile  dikkat çekiyor.

Haberin tamamı için:

Link

*Sizlere daha iyi bir deneyim sunmak için haberleri yapay zeka ile formatlıyoruz. Bu işlemde problem olduğunu düşünüyorsanız haberin orijinal haline bu linkten ulaşabilirsiniz: Formatsız versiyon

Yorumlar