ABD: "Korkmaz'ın Türkiye'deki Mal Varlıklarına El Konulsun"- VOA

21/06/2021 06:24:44


ABD’nin talebiyle Avusturya’da gözaltına alındığı belirtilen Sezgin Baran Kormaz’ın karapara akladığı, Amerika’dan Türkiye’ye aktarılan  kara parayla satın aldığı çeşitli mülkler ve yaptığı muhtelif  yatırımların listesi Utah Başsavcılığı tarafından, Kingston kardeşler  ve Lev Aslan Dermen’in devam eden dava dosyasına konuldu.

Davanın görüldüğü Utah Bölge Mahkemesi hakimi Jill N. Parish, 10 Haziran 2021 tarihinde başsavcılktan, ABD’nin kara para aklamaktan  jüri tarafından suçlu bulunan Lev Aslan Dermen’in Amerikan Vergi Kuruluşu’nu (IRS) dolandırıp elde ettiği parayı nerede akladığı ve  federal hükümetin el koymak istediği mal varlıkları ve transfer edilen  paraların listesini istedi.

Link
Utah eyalet başsavcısı Andrea T. Martinez, 17 Haziran 2021’de Adalet Bakanlığı’na bağlı elektronik işlem sistemi aracılığıyla Lev Aslan Dermen ve Sezgin Baran Korkmaz’ın el konulması gereken mal  varlıklarının listesini yayınladı. 7 sayfalık listede, davanın baş  sanığı Dermen ve Korkmaz’ın ABD’de ortak olduğu SBK USA Inc tüm mal  varlıklarına el konulması gerektiği kaydedildi.

*Sizlere daha iyi bir deneyim sunmak için haberleri yapay zeka ile formatlıyoruz. Bu işlemde problem olduğunu düşünüyorsanız haberin orijinal haline bu linkten ulaşabilirsiniz: Formatsız versiyon

Yorumlar