OİB/Çelik: Auto Expo Dijital Fuarla ihracatı artıracağız

04/05/2021 11:38:47

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından  düzenlenen Türkiye'nin otomotiv sektöründeki ilk ve tek üç boyutlu  dijital fuarı olan Auto Expo Türkiye’nin ikincisi başarıyla  sonuçlandı. Auto Expo Türkiye-Kuzey ve Güney Amerika Dijital Fuarı’nda  çok sayıda ülkeden yüzlerce ziyaretçi ağırlandı ve ikili görüşmeler  gerçekleştirildi. Auto Expo Dijital Otomotiv Fuarları'nın üçüncüsü ise  haziranda Avrupa kıtasına yönelik olacak.

OİB’in Ticaret Bakanlığı’nın desteği, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin  koordinasyonu ve Automechanika İstanbul’un iş birliğiyle 26-29 Nisan  tarihleri arasında düzenlediği Auto Expo Türkiye-Kuzey ve Güney Amerika Dijital Fuarı’nda toplam 1.145 ikili iş görüşmesi yapıldı. Türkiye’nin önde gelen 58 otomotiv ana ve tedarik sanayi firmasının  ürünlerini sergilediği etkinlikte 244’ü yabancı olmak üzere 382  ziyaretçi katıldı.

OİB’in pandemi döneminde katma değerli ihracatın artırılması amacıyla  düzenlediği, açılışı OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik’in ev  sahipliğinde TİM Başkanı İsmail Gülle’nin katılımıyla yapılan Auto Expo Türkiye 2021’de, Türk otomotiv ana ve tedarik sanayi firmaları üç  boyutlu stantlarında tanıtım videolarından broşür-kataloglarına ve iki  boyutludan üç boyutlu ürün fotoğraflarına kadar çok kapsamlı tanıtım  faaliyetleri yürüttü. Auto Expo Türkiye 2021’de firmalar, fuar  ziyaretçileri ile görüntülü görüşme ve mesaj platformları üzerinden de  iletişim kurup işlerini geliştirmeye çalıştılar.

Üçüncüsü haziranda Avrupa’ya olacak
Auto Expo Türkiye-Kuzey ve Güney Amerika Dijital Fuarı’nı  değerlendiren OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, “Alternatif  pazarların otomotiv endüstrisindeki öneminin her geçen gün artıyor. Bizler de alternatif pazarlara yönelme adına sanal ticaret heyetleri  ve online fuarlar düzenliyoruz. Bu kapsamda ikincisini düzenlediğimiz Türkiye’nin otomotiv sektöründeki ilk üç boyutlu dijital otomotiv  fuarı olan Auto Expo Türkiye 2021 programını başarıyla tamamlamış  olmaktan mutluyuz. 556’sı yabancı olmak üzere toplamda 995 kaydın  yapıldığı programımıza, 244 yabancı, 138 yerli olmak üzere toplamda 382 ziyaretçi katıldı. 1145 ikili iş görüşmesinin yapıldığı bu online  faaliyetimizin Türk otomotiv endüstrisi ürünleri ihracatının mevcut ve  alternatif pazarlara daha da artmasına önemli katkı sağlayacağına  inanıyoruz” diye konuştu. Başkan Çelik, Auto Expo Dijital Otomotiv Fuarları'nın üçüncüsünü haziran ayında Avrupa kıtasına yönelik  gerçekleştirmeyi planladıklarını da sözlerine ekledi.


İyi çalışmalar dileriz / PR Basın Halkla İlişkiler
Bilgi: Ayten Güvenkaya: 0212 222 47 81 / 0533 625 79 80

--
PR Basın Halkla İlişkiler (0212) 222 47 81 prbasin.com.tr
NOT: PR Basın'dan bülten mailleri almak istemiyorsanız İPTAL yazarak dönüş yapmanızı rica ederiz 2 Ek
Sayfa 1/3

Link

*Sizlere daha iyi bir deneyim sunmak için haberleri yapay zeka ile formatlıyoruz. Bu işlemde problem olduğunu düşünüyorsanız haberin orijinal haline bu linkten ulaşabilirsiniz: Formatsız versiyon

Yorumlar