Türkiye Petrolleri, 2020'de satışlarını akaryakıtta yüzde 9, otogazda yüzde 10 artırdı

28/04/2021 09:33:39

Zülfikarlar Holding bünyesinde faaliyet gösteren akaryakıt sektörünün  yüzde 100 yerli markası Türkiye Petrolleri, geçen sene istasyon ağına  kattığı 105 yeni bayi ve 110 yeni otogaz noktasıyla EPDK verilerine  göre satışlarını akaryakıtta yüzde 9, otogazda da yüzde 10 artırdı. Sergilediği performansla 2020'de akaryakıt sektöründe en hızlı büyüyen  marka başarısı yakalayan Türkiye Petrolleri, bu yılın ilk çeyreğinde 25 yeni bayi ile anlaşarak yatırımlar ve satış konularında vites  büyüttü.

"Hedef Tüm Kanallarda ve Müşteri Gruplarında Derinleşme"

Türkiye Petrolleri Genel Müdürü Fidan Bayındır Yıldız, belirledikleri  uzun soluklu strateji planı doğrultusunda tüm kanallarda ve tüm  müşteri gruplarında derinleşmeyi hedeflediklerini ifade etti. Gelişen  kanalları ve yatırım yapılacak illeri belirlediklerini dile getiren Fidan Bayındır Yıldız sözlerine şöyle devam etti: "İlk hedefimiz  mevcut istasyonlarımızı korumak, sonrasında da yenilerini ilave ederek  bayi ağımızı daha da güçlü hale getirmekti. Zorlu geçen pandemi  sürecinde mevcut bayilerimizin yanında yer alıp finansal zorluklardan  etkilenmelerine izin vermedik. Yeni bayilerimizin de eklenmesiyle  yakaladığımız erişilebilirlik ve yaygınlık sayesinde 2020'de pazar  payımızı artırıp beyaz ürün satışlarında en hızlı büyüyen dağıtım  şirketi olduk" dedi.

"Büyümenin Yüzde 70'ini Bayi Kanalıyla Elde Ettik"

Türkiye Petrolleri'nin elde ettiği başarının birçok kanalda  gerçekleştirilen özverili bir çalışmanın sonucu olduğunu vurgulayan Fidan Bayındır Yıldız, "Satışlarımızın yüzde 70'i bayi kanalıyla  yapılan satışlardan ileri geliyor. Türkiye sathına yayılmış bayi  ağımızda ürün ve hizmet çeşitliliğimizi arttırdık. Bu yıl ise geçen  yıl elde ettiğimiz başarımızı katlamayı hedefleyerek adeta vites  büyüttük" diyerek sözlerine devam etti.

Türkiye Petrolleri Genel Müdürü Fidan Bayındır Yıldız  "Tüketicilerin  akaryakıt istasyonlarında güven, kalite, güler yüz ve iyi hizmet  aramasından yola çıkarak market alanlarımız için Bizim Toptan Market  ile iş birliği yaptık. İstasyonlarımızda araçlara lastik ve madeni yağ  değişimi, check - up yapılması ve hatta araba kiralama gibi hizmetler  sunuyoruz. Odağımız akaryakıt sektöründe perakendecilik anlayışını bir  adım öteye taşımak ve her istasyonu bir yaşam merkezine dönüştürmek"  şeklinde konuştu.

"TP Mobil ile Dijital Dönüşümde Büyük Bir Adım Attık"

ürkiye Petrolleri'nin mobil aplikasyonu TP Mobil'i 2020 yılı başında  devreye aldıklarını anımsatan Yıldız  tüketicilerin deneyimini  kolaylaştıracak, onların ihtiyaçlarına göre çözümler sunacak bir mobil  uygulamayı kullanımlarına sunduklarını belirtti. TP Mobil ile dünyada  bir ilke imza atarak akaryakıt sektöründe "Şimdi Al, Sonra Öde"  dönemini başlattıklarına dikkat çeken Yıldız, uygulama üzerinden  müşterilere anında hazır limit tanımlayıp akaryakıt alımlarında  diledikleri zaman ödeyebilecekleri kolaylıklar sunduklarının altını  çizdi. TP Mobil'in IBAN numarasına gerek olmadan, telefon numarasıyla  ya da QR kodla istenen saatte para gönderip alınabilen bir mobil  cüzdan haline geldiğini de sözlerine ekledi.

*Sizlere daha iyi bir deneyim sunmak için haberleri yapay zeka ile formatlıyoruz. Bu işlemde problem olduğunu düşünüyorsanız haberin orijinal haline bu linkten ulaşabilirsiniz: Formatsız versiyon

Yorumlar