Ilgın Şeker Fabrikası yeni üretim dönemine hazırlanıyor

08/04/2021 15:09:50


2020/2021 döneminde 1 milyon tonun üzerinde şeker üreterek planlı  üretime geçildikten sonraki tüm zamanların şeker üretim rekoruna imza  atan Türkşeker’de yeni üretim dönemi için revizyon çalışmaları devam  ediyor.

Türkşeker'den yapılan açıklamaya göre, bu amaçla Ankara Makine Fabrikası’nda imalatı tamamlanan rafine ünitesinin blokları Ilgın Şeker Fabrikası’na sevk edildi. Blokların montajı hızlıca yapılarak  rafine ünitesi kısa sürede yeni üretim dönemi için hazır hale  getirilecek.

Hasar Gören Kireç Ocağı Bacaları Yenileniyor
Öte yandan 2020/2021 döneminde 125 bin ton şeker üreterek şeker  sektörüne önemli bir katkı sunan Ilgın Şeker Fabrikası’nın aşırı  rüzgâr nedeniyle hasar gören kireç ocağı bacalarının dış gövde  saclarının imalatına Ankara Makine Fabrikası’nda başlandı. Mayıs  ayının başında fabrikaya sevk edilmesi beklenen gövde saclarının  montajına aynı hafta içinde başlanması planlanıyor.

*Sizlere daha iyi bir deneyim sunmak için haberleri yapay zeka ile formatlıyoruz. Bu işlemde problem olduğunu düşünüyorsanız haberin orijinal haline bu linkten ulaşabilirsiniz: Formatsız versiyon

Yorumlar