PİYASAYA BAKIŞ-ABD ekonomisinden gelen güçlü veriler altın fiyatını baskılıyor

07/04/2021 08:27:39


ABD ekonomisinden gelen güçlü veriler ve COVID-19 aşılamasında  sağlanan ilerlemenin hızlı ekonomik toparlanma umutlarını artırması, güvenli liman olarak altına gidişi frenledi.

Dün 1746 dolar/ons direncine doğru hareketlenen spot altın fiyatı bu sabah düne göre yüzde 0,25 kayıpla 1738,80 dolar/ons seviyesinden işlem görüyor.

Analistler, "Altın, hızlı ekonomik toparlanmaya işaret eden bir dizi güçlü ABD verisinin baskısı altındı. Bununla birlikte tahvil getirilerinde yaşanan geri çekilme, önde gelen merkez bankalarının güvercin tutumlarını devam ettireceklerine işaret ediyor ve bu orta vadede altına destek verecek" değerlendirmesini yapıyorlar.

Analistlere göre, spot altın için bugün de direnç seviyesi 1746 dolar/ons, buranın aşılması halinde 1761 dolar/ons test edilebilir. Destek ise 1726 dolar/ons seviyesinde.

*Sizlere daha iyi bir deneyim sunmak için haberleri yapay zeka ile formatlıyoruz. Bu işlemde problem olduğunu düşünüyorsanız haberin orijinal haline bu linkten ulaşabilirsiniz: Formatsız versiyon

Yorumlar